O nas

GameCorner Team powstał w sierpniu 2011 roku. Inicjatorzy grupy poznali się na nieistniejącym już portalu Gamecorner, stąd też nazwa grupy. Początki były skromne - kilka niezbyt dobrze znających się wtedy osób, spotykało się co jakiś czas na hostowanym przez jednego z nas serwerze, żeby zagrać małe kooperacyjne misje znalezione w sieci, a do organizacji rozgrywek używaliśmy Steama. Graliśmy rzecz jasna na „gołej”, niezmodowanej ArmA 2, a misje były rozgrywane „na hura” i bez podejścia taktycznego.

Grupa liczy sobie obecnie około trzydziestu zaangażowanych członków. Dysponujemy własnym, bardzo aktywnym forum, które służy do organizacji gier, życia grupy oraz swobodnej wymiany myśli. Mamy własny serwer TeamSpeak, na którym można nas zastać praktycznie codziennie oraz wydajny serwer do grania. Równie duże zmiany zaszły w podejściu do ArmA - grywamy na starannie dobranym zestawie modów, a w każdą rozgrywkę wkładamy maksimum wysiłku aby jak najbardziej zbliżyć ją do sytuacji mających miejsce na prawdziwym polu bitwy.

W skład grupy wchodzą osoby które miały kontakt z militariami (nie tylko na YouTube), osoby które znają armowy edytor jak własną kieszeń oraz po prostu entuzjaści ARMA3, którzy chcą grać w ciekawe misje i poznawać członków naszej ekipy. Średnia wieku w naszej drużynie jest odrobinę powyżej normy spotykanej w tego rodzaju grupach, co pozwala nam zachować odpowiedni poziom dyskusji na forum oraz zapewnia, że każdy wie po co u nas jest.


Seria ArmA jest rdzeniem naszej ekipy, jednak lubimy też grywać w inne tytuły, szczególnie jeśli oferują dobry tryb kooperacji lub pozwalają nam razem ciekawie spędzać czas (m.in. War Thunder, SWAT 4, RO2 i wiele innych).

Jednak te wszystkie elementy nie stanowią o tym, czym jest Gamecorner Team. Nasza grupa to przede wszystkim ludzie, i relacje między nami, a te oparte są na wzajemnym szacunku. Jesteśmy internetowymi kumplami, ale traktujemy się z nieinternetowymi standardami kultury, które wyrażane są chociażby poprzez używanie poprawnej polszczyzny na forum. Ducha grupy oddaje nasze logo – ślad wilczej łapy. Siłą wilczego stada jest wilk, zaś siłą wilka - jego stado.

Jeśli powyższe informacje zachęcają Cię do wstąpienia w nasze szeregi, zapraszamy do działu Dołącz.