Zasady bezpieczeństwa

Na nic zda się najlepszy specjalista od taktyki zielonej jeśli będzie on martwym specjalistą - stąd na pierwszym miejscu stawiamy zasady bezpieczeństwa.

Pamiętaj o blokowaniu swojej broni! W miejscach bezpiecznych, np. bazie, sojuszniczym posterunku, lub też podczas wykonywania cichych operacji możesz w prosty sposób zapobiec omyłkowemu wystrzeleniu z broni - po prostu ją zablokuj!

Nie celuj bronią do jednostek sojuszniczych niezależnie od tego, czy jest ona rozładowana i zablokowana. Celownik umieszczaj tylko na celach, które jesteś gotowy ostrzelać. Poza tym, czyż nie wygląda głupio gdy dwóch kolegów rozmawia ze sobą obserwując się przez muszkę i szczerbinkę?

Patrz jak leziesz! Nie przechodź pod lufami kolegów, którzy osłaniają swoje sektory lub tym bardziej gdy prowadzą ogień. Pamiętaj, że kolega który ma podniesioną broń może w każdej chwili otworzyć ogień, a jego pole obserwacji może być tunelowe, gdyż będzie skupiać się na wrogu którego widzi - i dokładnie w momencie w którym będzie otwierał ogień Ty wejdziesz przed jego lufę. Chyba nie muszę mówić jak to się skończy, nie? Jeżeli chcesz przejść przed lufą kolegi to poinformuj go o tym i poczekaj na jego pozwolenie - wystarczy, że krzykniesz "Przechodzę!", a kolega opuści broń i odpowie "Przechodź!".

Opuszczaj broń w sytuacjach niebojowych - ma to sporo plusów. Zacznijmy od tego, że będziesz się mniej męczyć gdy będziesz spacerować z bronią opuszczoną, niż podniesioną. Po drugie ograniczasz ryzyko omyłkowego wystrzału. A po trzecie czy dobrze to wygląda, gdy drużyna żołnierzy przechodzi w pełnej gotowości i z bronią przy oku przez pełne przyjaznych cywili miasto? Nie wydaje mi się.

< Poprzednia strona
Spis treści
Następna strona >